ŻOŁNIERZE WYKLĘCI (1 marca piątek 18.00)I BIEG "TROPEM WILCZYM" (3 marca Niedziela 11.15)

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI I BIEG "TROPEM WILCZYM"

1 marca obchodzimy święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.  Tego dnia w piątek, na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz za Żołnierzy Wyklętych, którzy po 1945 r. stanęli do nierównej walki z kolejnym okupantem.

 Po Mszy św. pod tablicą upamiętniająca działalność Związku Młodzieży Patriotycznej działającej w Radziechowach, odśpiewamy Rotę oraz zapalimy znicze. Następnie w kolumnie marszowej przejdziemy na cmentarz, gdzie na mogile Edwarda Hudzca ps. "Brzoza", żołnierza VII okręgu NSZ, oddziału "Sztubak", który zginął 21.07.1946 r. złożymy wiązanki oraz zapalone znicze.

Być tego dnia w kościele i na tych uroczystościach, to nasz patriotyczny obowiązek.

 

W przyszłą niedzielę 3 marca 2024 r. w Żywcu odbędzie się XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym " rozpoczęcie o godz. 11:15 Parku obok Nowego Zamku zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny, czekają liczne atrakcje; od biegania po spacer.