Niedziela 31.03.2024 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela, 31.03.2024 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • Niedziela (31.03.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
 • Poniedziałek (01.04.2024) ➜ Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
 • Wtorek (02.04.2024) ➜ Wtorek w Oktawie Wielkanocy
 • Środa (03.04.2024) ➜ Środa w Oktawie Wielkanocy
 • Czwartek (04.04.2024) ➜ Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 • Piątek (05.04.2024) ➜ Piątek w Oktawie Wielkanocy
 • Sobota (06.04.2024) ➜ Sobota w Oktawie Wielkanocy
 • Niedziela (07.04.2024) ➜ NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: ŻURKOWSKICH i BŁACHUTKA za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: WAJDY i JACONIA.

Dzisiaj:

 • dzisiaj o godz. 15.00 msza św. w intencji Róż
 • dzisiaj Uroczyste Nieszpory o godz. 17.30 i Msza św. wieczorna

W tygodniu:

 • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
 • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina wyjątkowo po mszy św. o godz. 15.00
 • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
 • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Wszystkim serdecznie dziękujemy, którzy przygotowali naszą Wspólnotę̨ do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Osobom, które wykonały: Ciemnicę i Grób Pański oraz przyozdobiły świątynię kwiatami, Paniom, które posprzątały kościół, Wszystkim, którzy czuwali i modlili się w kościele i tym którzy za pośrednictwem internetu przed ekranami w domach modlili się i czuwali w Ciemnicy i Grobie. Wszystkim za oprawę̨ liturgiczną i muzyczną.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00 i ostatnia w tym dniu o godz. 15.00 msza św. chrzcielna.

W Poniedziałek Wielkanocny Ministranci będą̨ zbierać́ do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

- w I czwartek – od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Róże Kobiet w wyznaczonym porządku w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej Wspólnoty, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

- w I piątek – rano po mszy św. o godz.6.15 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od godz. 8.15 Kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. oraz do prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, błogosławieństwem Eucharystycznym i Mszą św.

- w I sobotę - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojczyzny i w intencji Wspólnoty Szkaplerza św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec święty z rozważaniami oraz adoracja do godz. 21:00 zakończona Błogosławieństwem Eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE