Niedziela 26.05.2024 - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Niedziela, 26.05.2024 – Uroczystość Trójcy Św.

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • Niedziela (26.05.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.
 • Środa (29.05.2024) ➜ Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • Czwartek (30.05.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ CIAŁA i KRWI PAŃSKIEJ
 • Piątek (31.05.2024) ➜ Święto Nawiedzenia NMP
 • Sobota (01.06.2024) ➜ Wspomnienie Św. Justyna, męczennika
 • Niedziela (02.06.2024) ➜ IX Niedziela Zwykła

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: FOKSY za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: STARY i NOWY DWÓR oraz ul. POD GÓRKAMI.

Dzisiaj:

 • dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 15.00 msza św. w intencji Róż
 • o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe, wypominki i Msza św. wieczorna

W tygodniu:

 • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
 • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
 • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
 • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Nabożeństwa majowe odprawiamy – w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30

W tym roku Uroczystość Bożego Ciała wypada 30 maja – po mszy św. o godz. 9.00 procesja wyruszy z kościoła w kierunku Przybędzy - drogą powiatową: ul. Św. Marcina wejdzie na drogę gminną: ul. Zakole, ulicą powiatową: Wajdowa i Św. Marcina w kierunku do kościoła. Proszę naszych Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji i następujące rodziny o przygotowanie ołtarzy: I Ołtarz – u Państwa Roczynów, II Ołtarz – u Państwa Lizaków, III Ołtarz – u Państwa Bąków, IV Ołtarz – w kapliczce u Państwa Sobierajów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Procesji: Orkiestrę̨, Strażaków, Górali, Górników, Koło Gospodyń, Panie do niesienia Figur i feretronów, Panów do baldachimu, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków.

Nasza parafia w tym roku pragnie stworzyć na Uroczystość Bożego Ciała dywan z kwiatów na drodze prowadzącej do drzwi kościoła, po którym będzie szedł kapłan niosący Monstrancje z Panem Jezusem. Bardzo prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii. Zebrane wcześniej kwiaty można przechowywać w lodówce lub piwnicy nie wolno ich mrozić, ponieważ po rozmrożeniu nie nadają się do użycia. (szczegóły u ks. Mateusza).

Zapraszamy do udziału w procesjach w Oktawie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej - rano po Mszy św. o godz. 6.15 połączoną z Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa i wieczorem po Nabożeństwie Majowym, a od soboty Czerwcowym.

W Boże Ciało - Msza św. na Kopcu i Suchedli o godz. 14.00 i poświęcenie pól - Plac Bąka, Pastuchy, Bielów i Temlów, natomiast pozostałe Place poświęcone zostaną w przyszłą niedzielę 2 czerwca od godz. 14.00. Również w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 16.00 na Foksowej Kępie.

w tym tygodniu przypadają pierwsza sobota i niedziela miesiąca:

- w I sobotę - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojczyzny i w intencji Wspólnoty Szkaplerza św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe, procesja, różaniec święty z rozważaniami oraz adoracja do godz. 21:00 zakończona Błogosławieństwem Eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

 

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE