Niedziela 23.06.2024 - XII Niedziela Zwykła B

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela, 23.06.2024XII Niedziela Zwykła B

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • Niedziela (23.06.2024) ➜ XII Niedziela Zwykła
 • Poniedziałek (24.06.2024) ➜ Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 • Piątek (28.06.2024) ➜ Wspomnienie św. Ireneusza, bpa i m, DK
 • Niedziela (30.06.2024) ➜ XIII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: CZECHA i WAŁOWEGO za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: Pieronka, u Starego Wójta i Kulawego.

 

Dzisiaj:

 • o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe, wypominki i Msza św. wieczorna
 • za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca 30 czerwca o godz. 15.00 msza św. w intencji Róż

 

W tygodniu:

 • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
 • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
 • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
 • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy - w tygodniu po wieczornej mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

Dzisiaj w niedzielę 23 czerwca Siostry Zakonne Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza (Wspólnota do której należy nasza rodaczka Siostra Władysława Mika) kwestują po mszach św. na remont Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi w Kępnie. Po ogłoszeniach podzielą się słowem z nami o Zgromadzeniu, powołaniu i prośbie o dotyczącej wsparcia duchowego i materialnego przedszkola.

W sobotę 29 czerwca – Odpust Parafialny msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, suma z procesją o godz. 11.30 i ostatnia msza św. o godz. 18.00. Sumę odpustową odprawi i kazania okolicznościowe z racji odpustu wygłosi ks. Marek Studenski. W tym dniu przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać Odpust Zupełny, z tej racji okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian oraz Górali, Strażaków, Górników, Koło Gospodyń Wiejskich, Panów do baldachimu, Orkiestrę, Wszystkie Wspólnoty, Dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, Dzieci Komunijne.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE