OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Niedziela (21.09.2025) – XXV Niedziela Zwykła
Liturgiczne obchody tygodnia:
- Niedziela (21.09.2025) ➜ XXV Niedziela Zwykła
- Wtorek (23.09.2025) ➜ Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera
- Środa (24.09.2025) ➜ Święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego
- Sobota (27.09.2025) ➜ Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- Niedziela (28.09.2025) ➜ XXVI Niedziela Zwykła
Bóg zapłać mieszkańcom z placu: MIKI koło kościoła za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: ŻURKOWSKICH I BŁACHUTKA.
Dzisiaj:
- o godz. 10.00 Msza św. w intencji Związku Podhalan Oddział Radziechowy
- dzisiaj Wspólnota Przyjaciół Najświętszego Sakramentu zaprasza na Adorację Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 17.45.
- o godz. 17.45 wypominki i Msza św. wieczorna
- składka z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczona na pokrycie kosztów remontów kościoła, plebanii i cmentarza wyniosła 10010 zł a na konto od drugiej niedzieli sierpnia wpłynęło 1390 zł.
- rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania oraz obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego po mszach świętych ministranci zbierają ofiary do puszek na diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
W tygodniu:
- WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 20 minut przed mszami św. o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00
- w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
- w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
- we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
- w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00
- w ramach szerzenia kultu Męki Pańskiej w celu utworzenia Sanktuarium w piątki i soboty o godz. 5.50 śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast w niedziele o godz. 6.20 tradycyjnie śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Rozpoczęliśmy nowy rok formacji, zapraszamy dziewczęta do śpiewania w scholi, a chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w szkole do ks. Mateusza lub do ks. diakona Sławomira lub do Ks. Lechosława w zakrystii.
Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 15.00 msza św. w intencji Róż.
Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w niedzielę 28 września o godz. 16.00 na plebani w celu omówienia:
- wizytacji biskupiej, która odbędzie się w listopadzie
- tworzenia sanktuarium
- kwestii remontów.
Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Migranta i Uchodźcy.
W naszej parafii trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. W zakrystii można zapisywać swoje rodziny do przyjęcia relikwii. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy przy relikwiach. Są dwie możliwe formy peregrynacji:
- krótsza – 3 godzinna (od 18.00 do 21.00)
- dłuższa – 24 godzinna (od 18.00 do 18.00 następnego dnia)
Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.
Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.
BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA
ŻYCZĄ DUSZPASTERZE
Stowarzyszenie Dzieci Serc zaprasza na XXI Zaduszki Narodowe, które się odbędą 4 października 2025 r. w Radziechowach na Matysce. Rozpoczęcie o godz. 09: 45 powitaniem gości przy pierwszej stacji Drogi Krzyżowej.
Stowarzyszenie Dzieci Serc rozpoczynając 27 rok działalności zaprasza (nie tylko młodzież) do podjęcia w stowarzyszeniu pracy wolontariackiej z możliwością uzyskania zaświadczenia o ukończeniu tego typu praktyki. A jak działamy można sprawdzić już przy organizowaniu Zaduszek Narodowych. U nas każdy jest mile widziany