Niedziela 03.03.2024 - III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela, 03.03.2024III Niedziela Wielkiego Postu

Liturgiczne obchody tygodnia:

  • Niedziela (03.03.2024) ➜ III Niedziela Wielkiego Postu
  • Poniedziałek (04.03.2024) ➜ Święto Św. Kazimierza, Królewicza
  • Niedziela (10.03.2024) ➜ IV Niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: POD MATYSKĄ za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: MICHALSKICH i HALACY.

Dzisiaj:

  • o godz. 16.30 Droga Krzyżowa
  • o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, wypominki i msza św. wieczorna

W tygodniu:

  • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

 

w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:

- w I czwartekod godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Róże Kobiet w wyznaczonym porządku w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej Wspólnoty, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 15.00, 16.00 (z Komunią św.) oraz o 17.30 i w niedzielę o godz. 16.30. Po tej Drodze Krzyżowej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W piątki po drogach krzyżowych o godz. 15.00 i 16.00 w ramach szerzenia kultu Męki Pańskiej będzie możliwość ucałowania relikwii Kamienia z Golgoty.

Pragniemy zorganizować PIELGRZYMKĘ: Sanktuaria Maryjne Pomorza oraz Toruń i Malbork. Szczegółowy program w gablotach parafialnych raz na stronie internetowej Parafii. Termin 14 - 18 kwietnia br. koszt 950 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Potrzebny będzie pesel do ubezpieczenia.

W zakrystii można nabyć baranka wielkanocnego za dobrowolną ofiarę – po odliczeniu kosztów produkcji (a koszt produkcji jednego baranka wynosi 9 zł.) pozostała kwota zostanie przeznaczona na świąteczne paczki dla rodzin wielodzietnych i potrzebujących z naszej Parafii. O zrobienie paczek na święta i ich rozwiezienie będę prosił Zespół Charytatywny.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE