Niedziela 02.06.2024 - IX Niedziela Zwykła B

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela, 02.06.2024 – IX Niedziela Zwykła B

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • Niedziela (02.06.2024) ➜ IX Niedziela Zwykła
 • Poniedziałek (03.06.2024) ➜ Wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • Piątek (07.06.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
 • Sobota (08.06.2024) ➜ Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 • Niedziela (09.06.2024) ➜ X Niedziela Zwykła

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: STARY i NOWY DWÓR oraz ul. POD GÓRKAMI za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: STANY.

Dzisiaj:

 • dzisiaj od godz. 14.00 poświęcenie pól w następującym porządku:

- jeden ksiądz – od Basenu do Placu Wolniaka (przy basenie, obok P. Jagosz, pod Jaworem, obok P. Galicy, obok Przychodni, kapliczka u P. Sobieraj, kapliczka u Janoty - P. Jasek, kapliczka u Wolniaka obok Pani Krystyny Mieszczak, kapliczka na ul. Piekarskiej obok P. Habdas)

- drugi ksiądz – od Placu Żura do Krzyża obok Gminy (u Żura obok P. Kazimierza Setli, ul. Słoneczna obok P. Kumorek, ul. Łagodna obok P. Rypień, ul. Akacjowa obok P. Sobejko, ul. Wałowa obok P. Dudys, ul. Dębowa obok P. Mędrzak, ul. Stany obok P. Harężlak, Dwór obok boiska GKS)

 • dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. na Foksowej Kępie
 • o godz. 17.30 Nabożeństwo czerwcowe, procesja, wypominki i Msza św. wieczorna

 

W tygodniu:

 • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
 • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
 • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
 • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Bóg zapłać Wszystkim, którzy przygotowali Ołtarze na Boże Ciało, trasę Procesji oraz Orkiestrze, Pocztom Sztandarowym, Strażakom, Górnikom, Góralom, Różom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Szkole Podstawowej, Osobom niosącym feretrony i Figurę̨ Matki Bożej Fatimskiej, Dzieciom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Pani Zakrystiance, Panom: Kościelnemu, Organiście, Panom niosącym baldachim, Dzieciom Pierwszokomunijnym, Dzieciom za sypanie kwiatów, dzwonienie, Osobom, które ofiarowały kwiaty i młodzieży z ks. Mateuszem za zrobienie dywanu z kwiatów przed kościołem, rodzinom za  udekorowanie miejsc Procesji, Wszystkim Wiernym uczestniczącym w Procesji.

Zapraszamy do udziału w procesjach w Oktawie Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej - rano po Mszy św. o godz. 6.15 połączoną z Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa i wieczorem po Nabożeństwie Majowym, a od soboty Czerwcowym.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy - w tygodniu po wieczornej mszy św., a w niedziele o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, miesiąca:

- w I czwartek od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Róże Kobiet w wyznaczonym porządku, w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza z naszej Wspólnoty, zakończona o godz. 17.40 Litanią do Serca Pana Jezusa i wyjątkowo zakończona procesją przed wieczorną mszą św. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. W czwartek – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała na Mszach św. poświęcenie wianków, natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo dzieci.

- w I piątekrano po Mszy św. o godz. 6.15 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od godz. 8.15 Kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. oraz do prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 17.40 Nabożeństwem Czerwcowym, procesją, błogosławieństwem Eucharystycznym i Mszą św. W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę 8 czerwca o godz. 11.00 Ks. Bp Roman Pindel udzieli młodzieży z klasy ósmej Sakramentu bierzmowania. Spowiedź św. dla młodzieży, świadków, rodzin będzie w pierwszy piątek 7 czerwca od godz. 17.00. Terminy prób Ks. Mateusz umieści klasie ósmej w dzienniku elektronicznym.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

 

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE