Niedziela 01.09.2024 - XXII Niedziela Zwykła B

Niedziela, 01.09.2024 – XXII Niedziela Zwykła B

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (01.09.2024) ➜ XXII Niedziela Zwykła
  • Wtorek (03.09.2024) ➜ Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
  • Sobota (07.09.2024) ➜ Wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
  • Niedziela (08.09.2024) ➜ XXIII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: KOWALA za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: BUKA, PUŚCINY i JANOTY.

Dzisiaj:

• dzisiaj o godz. 12.00 msza św. w intencji KGW Radziechowy i dziękczynna za urodzaje oraz w intencji Szkoły w Radziechowach na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
  • dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo, wypominki i Msza św. wieczorna

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

W tym tygodniu przypadają̨ pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

- w I czwartek – od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Róże Kobiet  w wyznaczonym porządku w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej Wspólnoty, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

- w I piątek – rano po mszy św. o godz. 6.15 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, od godz. 8.15 Kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. oraz do prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu zakończoną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, błogosławieństwem Eucharystycznym i Mszą św.

- w I sobotę̨ - oddajemy cześć́ Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojczyzny i w intencji Wspólnoty Szkaplerza św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec święty z rozważaniami oraz adoracja do godz. 21:00 zakończona Błogosławieństwem Eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

Uroczystości ku czci Melchiora Grodzickiego dzisiaj w niedzielę, 1 września 2024 r. o godz. 15.00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Za tydzień w niedzielę 8 września rozpoczynamy w Kościele coroczny Tydzień Wychowania.

Przeżywamy sierpień miesiąc trzeźwości i abstynencji, ofiarujmy go w intencji osób uzależnionych, można wpisać się do Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona w przedsionku kościoła.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE