Niedziela 28.01.2024 - IV Niedziela Zwykła

• Piątek (02.02.2024) ➜ Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej
  • Sobota (03.02.2024) ➜ Wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika
  • Niedziela (04.02.2024) ➜ V Niedziela Zwykła

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: LALIKA i WESOŁEJ za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: WISŁY I TEMLA.

Dzisiaj:

• dzisiaj o godz. 15.00 msza św. Róż i adoracja żłóbka Pana Jezusa.
  • dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo, wypominki i wieczorna msza św.

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

• w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca:

- w I czwartek – od godz. 17.00 Godzina Święta prowadzona przez Róże Kobiet w wyznaczonym porządku w intencji powołań kapłańskich i zakonnych zwłaszcza z naszej Wspólnoty, w tym czasie okazja do spowiedzi św.

- w I piątekWYJĄTKOWO od godz. 10.00 Kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi św. będzie w czasie mszy świętych.

- w I sobotę - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojczyzny i w intencji Wspólnoty Szkaplerza św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec święty z rozważaniami oraz adoracja do godz. 21:00 zakończona Błogosławieństwem Eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

W piątek 2 lutego wypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 16.30, 18.00. Na mszach św. poświęcimy gromnice, które można nabyć w zakrystii. W tym dniu będzie zbierana przez ministrantów ofiara do puszek przeznaczona na Zakony Klauzurowe.

Kapłani zakończyli tegoroczną kolędę. Dziękują za wspólną modlitwę oraz za Waszą troskę o Diecezję, Parafię, Służbę Liturgiczną Ołtarza i Kapłanów. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i życzliwość. Otrzymane ofiary w trakcie kolędy są przeznaczone na Służbę Liturgiczną Ołtarza, w części na Parafię, Diecezję i w części do dyspozycji kapłana.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE