Niedziela, 10.12.2023 – II Niedziela Adwentu

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (10.12.2023) ➜ II Niedziela Adwentu
  • Środa (13.12.2023) ➜ Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • Czwartek (14.12.2023) ➜ Wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła
  • Piątek (15.12.2023) ➜ oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu
  • Niedziela (17.12.2023) ➜ III Niedziela Adwentu (druga część liturgicznego okresu adwentu)

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: BUKA, PUŚCINY i JANOTY za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: CIURLOWE SADY, CYMOWSKIEGO, SETLI i GIELATY.

Dzisiaj:

• wypada II niedziela miesiąca – składka na wkład własny remontów kościoła
  • o godz. 17.30 Nabożeństwo, wypominki roczne i Msza św. wieczorna
  • dzisiaj ministranci zbierają ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie Kościołów na Wschodzie.

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi Mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
    we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

W środę 13 grudnia o godz. 18.00 msza św. połączona z nabożeństwem Fatimskim.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca Przyjaciele Najświętszego Sakramentu zapraszają na Adorację Pana Jezusa po mszy św. o godz. 12.00 do godz. 17.30

W przyszłą niedzielę 17 grudnia ministranci od godz. 14.00 będą roznosić po parafii życzenia i plan kolędy.

W zakrystii i na chórze można nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas.

Od poniedziałku do soboty w Adwencie zapraszamy wszystkich na roraty na godz. 7.00.

Zespół Charytatywny dzisiaj zbiera dary z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dla potrzebujących wsparcia z naszej Wspólnoty. Dary składamy w przedsionku kościoła lub na Plebanii. Do puszek dla potrzebujących zamontowanych w przedsionkach kościoła można wrzucać pieniądze, które zostaną wykorzystane na zakupienie pampersów i dofinansowanie zakupu opału osobom potrzebującym z naszej Wspólnoty. Kwestią organizowania pomocy zajmuje się Zespół Charytatywny. Spotkanie Zespołu jutro w poniedziałek 11 grudnia o godz. 15.00 na plebanii.

Organizujemy samolotową pielgrzymkę min. do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie od 1 lutego do 7 lutego 2024 roku w cenie 4 780 zł. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotkach parafialnych. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE