Niedziela 04.02.2024 - V Niedziela Zwykła

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (04.02.2024) ➜ V Niedziela Zwykła
  • Poniedziałek (05.02.2024) ➜ Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  • Wtorek (06.02.2024) ➜ Wspomnienie Świętych Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  • Sobota (10.02.2024) ➜ Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  • Niedziela (11.02.2024) ➜ VI Niedziela Zwykła

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: WISŁY i TEMLA za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni.
Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: PRZY BASENIE, BORKU i KOPCA.

Dzisiaj:

• z racji pierwszej niedzieli msze św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu
  • dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo, wypominki, Adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczorna msza św.

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

W niedzielę, 11 lutego - Światowy Dzień Chorych. Z tej racji w sobotę o godz. 10.00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych z naszej Wspólnoty i tych, którzy się nimi opiekują. W czasie Mszy św. udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40 godzinne. Porządek czuwania jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej Parafii.

Nawa boczna w naszej świątyni to jest Kaplica Męki Pańskiej. Pragniemy szerzyć kult Męki Pańskiej. Rozpoczniemy od wprowadzenia relikwii kamienia z Golgoty. Relikwie przywiezie z Ziemi Świętej Ojciec Stanisław Narcyz Klimas pracujący w Kustodii w Jerozolimie.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE